Vår och sommar 2022

6-13 januari Liten Falkeholm

14-20 januari Catrin Skött  

21-27 januari Martin Färnsten & Staffan Bergquist

11-17 februari AnnaMaria Lindholm

25 februari-3 mars Fredrik Thimrén

5-10 mars  Anna-Greta Leijon, Bitte Davidsson, Gunnar Jansson,
Hanne Weiss Lindencrona, Lars Holmqvist och Sten Sedin

18-31 mars Avbokade veckor – lokalen tillgänglig till lägre hyra

1-7 april FärgQuintetten 

7-14 april Eva Sjögreen och Lars Ahlbom

14-21 april Svenska Konstnärsförbundet, Region Öst

22-28 april Mary Viberg

29 april-5 maj Anna-Lena Moberg m.fl.

6-12 maj Hanna Sillén och Ulla Duell

13-19 maj Christina Österberg, Maria Schölander och
Kerstin Lagerman Haas

21-26 maj Anna Bergman och Magnus Säker

27 maj-2 juni Art of Nature, Marie-Louise Ljungberg och Kjell Viklund

3-9 juni ”Gränslös – en samlingsutställning”.

10-16 juni Mathias Kärnlund och Anna Asplund

17-23 juni Per Sonerud

23 juni – 21 juli Renovering

22-27 juli Siri Cyrillus och Stina Pedersen

29 juli-4 augusti Anita Holmen

 

Höst och vinter 2022

5 – 12 augusti Anna Nilsson

12 – 18 augusti Jan Sandberg

19 – 25 augusti Kerstin Törngren

26 augusti – 1 september Charlotte Falk

2 – 8 september Visar Ulaj

10 – 13 september Annika Eliasson

16 – 22 september AnnMari Löf och Merja Lundquist

23 – 29 september Petra Werner-Kjellberg

30 september – 5 oktober Lennart Lusth Wijkander

7 – 13 oktober Karin Åstedt, Lottie Ström, Christina Solberg, 
Kristina Uhr och Kerstin Ternulf Nyhlin

14 – 20 oktober Helena Sallnäs

21 – 27 oktober Svenska Konstnärsförbundet, Region Öst

28 oktober – 3 november Magnus Säker och Eva Säker

4 – 10 november MariaMålarna

11 – 17 november ”7 färgstarka K”

18 – 24 november Rickard Jakobsson

25 november – 1 december Torbjörn Nilsson

2 – 7 december Agneta Ericsson och Annelie Björn

10 – 15 december Filipino Artists Association of Sweden

16 – 22 december Ulf Gustafsson

23 december – 5 januari Julledigt 

 

Vår och sommar 2023

6 – 12 januari Liten Falkeholm

13 – 19 januari Fogelstad kvinnliga medborgarskola

20 – 26 januari Emma Altafulla

27 januari – 2 februari Lotta Horn

3 – 9 februari Mathias Kärnlund

10 – 16 februari Ulf och Dan Rennéus

17 – 23 februari Mikael Thorselius

24 februari – 2 mars Svenska Konstnärsförbundet, Region Öst

3 – 9 mars Petra Lundberg Bouquelon och Inez Bouquelon

10 – 16 mars Rickard Jakobsson och Thomas Molin

17 – 23 mars Lennart Lusth Wijkander och Peter Nordström

24 – 30 mars Marie-Hélène Sund och Cecilia Kusoffsky  

31 mars – 6 april Maj Fagerberg

7 – 13 april Rolf Clovemo 

14 – 20 april FärgQuintetten

21 – 27 april Gun Eld Sandström

28 april – 4 maj Per Sonerud och Jens Ahlbom

5 – 11 maj Hans Täckenström

11 – 14 maj Liselotte Blomberg

19 – 25 maj  Punctumbild 
Lars Arned, Lars Asplund, Lars Joelsson, Per Nellevad och Gunnar Swärd

26 maj – 1 juni Helena Berggren och Olle Hillborg

2 – 8 juni Alexandra Stenrud och Anna Eriksson

9 – 15 juni Amalia Rachel

16 – 22 juni Marianne Fogelberg

23 – 29 juni Ledig vecka

30 juni – 6 juli Annette MA Stocker och Sara Theres Andersson

7 – 13 juli Ledig vecka

14 – 20 juli Ledig vecka

21 – 27 juli Ledig vecka

28 juli – 3 augusti Ledig vecka

 

Höst och vinter 2023

4 – 10 augusti Ledig vecka

11 – 17 augusti Frine E Johnsson

18 – 24 augusti Peter Buchar

25 – 31 augusti Julia Julin med vänner

1 – 7 september Göran Ronnell

8 – 14 september Marie-Louise Ljungberg och Annika Bergkvist

15 – 21 september Anja Lund och Anna Bäckström

22 – 28 september Britta Westman

29 september – 5 oktober Ann-Louise Bäckström 

6 – 12 oktober Sofia Bergman

13 – 19 oktober Ann De Geer och Ulla Duell

20 – 26 oktober Rickard Jakobsson

27 oktober – 2 november Börje Forsgård, Lotta Geisler och Stefan Sjöblom.

3 – 9 november Agneta Eriksson

10 – 16 november Britte Holvander

17 – 23 november Anette BackmanAnn

24 – 30 november Karin Öhman

1 – 7 december Håkan Bystedt

8 – 14 december Ing-Marie Fransson och Anna Weglin Elenius

15 – 21 december Ledig vecka

 

2024

18 – 25 april Annie Boberg

3 – 10  oktober Annika Lindsjö Lidström

17 – 24 oktober Rickard Jakobsson

24 – 31 oktober Filipino Artists Association of Sweden

31 oktober – 7 november Fem Målare

14 – 21 november Wanja Djanaieff

22 – 28 november Anna Frenning, Elisabeth Martinsson o Susanne Heed