Vår och sommar 2022

6-13 januari Liten Falkeholm

14-20 januari Catrin Skött  

21-27 januari Martin Färnsten & Staffan Bergquist

11-17 februari AnnaMaria Lindholm

25 februari-3 mars Fredrik Thimrén

5-10 mars  Anna-Greta Leijon, Bitte Davidsson, Gunnar Jansson,
Hanne Weiss Lindencrona, Lars Holmqvist och Sten Sedin

18-31 mars Avbokade veckor – lokalen tillgänglig till lägre hyra

1-7 april FärgQuintetten 

7-14 april Eva Sjögreen och Lars Ahlbom

14-21 april Svenska Konstnärsförbundet, Region Öst

22-28 april Mary Viberg

29 april-5 maj Anna-Lena Moberg m.fl.

6-12 maj Hanna Sillén och Ulla Duell

13-19 maj Christina Österberg, Maria Schölander och
Kerstin Lagerman Haas

21-26 maj Anna Bergman och Magnus Säker

27 maj-2 juni Art of Nature, Marie-Louise Ljungberg och Kjell Viklund

3-9 juni ”Gränslös – en samlingsutställning”.

10-16 juni Mathias Kärnlund och Anna Asplund

17-23 juni Per Sonerud

23 juni – 21 juli Lediga veckor

22-28 juli Siri Cyrillus och Stina Pedersen

29 juli-4 augusti Anita Holmen

 

Höst 2022

5-12 augusti Anna Nilsson

12-18 augusti Jan Sandberg

19-25 augusti Kerstin Törngren

26 augusti-1 september Charlotte Falk

2-8 september Susanne Jörgensen

9-13 september Annika Eliasson

16-22 september AnnMari Löf och Merja Lundquist

23-29 september Petra Werner-Kjellberg

30 september-6 oktober Lennart Lusth

7-13 oktober Karin Åstedt, Lilian Gamberale, Christina Solberg
och Kristina Uhr

14-20 oktober Helena Sallnäs

21-27 oktober Svenska Konstnärsförbundet, Region Öst

28 oktober-3 november Magnus Säker

4-10 november MariaMålarna

11-17 november ”7 färgstarka K”

18-24 november Rickard Jakobsson

25 november-1 december Torbjörn Nilsson

3-9 december Agneta Ericsson och Annelie Björn

9-15 december Filipino Artists Association of Sweden

16 – 22 december Ulf Gustafsson

23 december – 5 januari  Ledig veckor 

 

2023

6-12 januari Liten Falkeholm

26 januari – 2 februari Ann-Louise Bäckström

17–23 februari Mikael Thorselius

23–30 mars Svenska Konstnärsförbundet, Region Öst

14-20 april FärgQuintetten

21–27 april Gun Eld Sandström

28 april – 4 maj Per Sonerud och Jens Ahlbom

11–14 maj Liselotte Blomberg

15–21 september Anja Lund och Anna Bäckström

22–28 september Britta Westman 

5–12 oktober Sofia Bergman

29 sept–5 oktober Ann-Louise Bäckström

13-19 oktober Ann De Geer och Ulla Duell

20-26 oktober Rickard Jakobsson

27 oktober – 2 november Börje Forsgård

3 – 9 november Agneta Eriksson

10-16 november Britte Holvander

17–23 november Anette Backman

24-30 november Karin Öhman